א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ
שיחת חינם:

 072-257-51-82

 הגעה תוך 15 דקות!

כיצד להפוך לפורץ מנעולים (מנעולן) מן השורה הראשונה?

מאמר זה יעסוק במקרה פרטי של שאלה מורכבת יותר שעלתה לאחרונה לכותרות – כיצד הדור הצעיר יכול להתפרנס בכבוד בשנות ה-2000, ובמיוחד בשנים האחרונות בהן יוקר המחיה מקשה מאוד על קיום חיים באיכות וברמה שתענה על צורכיהם רצונותיהם ושאיפותיהם של הדור הצעיר.

כידוע, בימנו חוזרים לאופנה מקצועות רבים שיוקרתם פחתה בשנים האחרונות, כגון נגר, שוטר, כבאי ואפילו מנעולן. נראה שהסיבה לעלייה היחסית בביקוש למקצועות אלו שאנו מזהים בשנים האחרונות נובעת מהיותם מקצועות שמרניים ובטוחים, כאלו שנהוג לראות אותך כמבטיחים הכנסה טובה וקבועה, שתאפשר לעוסק בהם להתפרנס בצורה מכובדת ויפה, גם אם הוא לא ירוויח משכורות גבוהות מאוד כמו בענפי ההיטק וההנדסה. אם בעבר הצעירים היו מכוונים בעיקר למקצועות הרווחיים ביותר, או פונים לפתיחת עסקי קמעונות ומסעדנות – כיום רואים יותר ויותר "חזרה הבייתה" למקצועות הישנים המוכרים והטובים.

אם כן, נשאלת השאלה – כיצד אדם צעיר שבוחר לעסוק במקצוע זה יוכל לרכוש את ההשכלה הנדרשת, את המיומנות הראויה, ולהפוך לפורץ מנעולים (מנעולן) מן השורה הראשונה. על שאלה מורכבת זו ננסה להשיב כעת, תוך גילוי נאות מראש שכל האמור במאמר זה נובע מדעתנו והשקפתנו המקצועית, כמו גם המסלול המקצועי האישי והפרטי שאנו ביצענו בחיינו, וכמובן שיתכן מאוד שיש אנשים שמסלול זה לא יתאים להם.

כעת נפרט 5 המלצות עיקריות שיסיעו לכם להפוך ולהיות מנעולן בירושלים, תל-אביב, חיפה או כל עיר אחרת שתבחרו לעסוק בה – ולהיות בשורה הראשונה בתחום:

1) השקיעו בקורס – ורצוי קורס איכותי ככל האפשר:
אנו ממליצים בצורה נחרצת ביותר על ביצוע קורס מקיף ומתקדם בנושא המנעולנות. לדעתנו אין תחליף ללמידה אינטנסיבית רצינית ומושקעת בקורס רציני ואיכותי, כדי לרכוש את הכלים הראשונים בדרך הארוכה של הפיכה לבעל מקצוע רציני. בשוק בישראל קיימים כיום סוגים שונים ומגוונים של קורסים בהם ניתן ללמוד את המקצוע: החל מסדנאות לימוד בהן משתתפים 3-10 אנשים במרוכז במשך מספר שבועות. דרך אחרת היא ללמוד את המקצוע דרך הבית: כיום ניתן למצוא ברשת קורסים מקוונים בהם לומדים בלי לצאת מהבית. החיסרון הגדול של דרך לימוד זו היא שלא מתנסים בפועל ובשטח בעבודות הפריצה. כלומר – לא רוכשים ניסיון בפריצת רכבים, בעבודה של פורץ כספת וכדומה – אלא בעיקר ידע תיאורטי, שהוא כמובן חשוב לכשעצמו, אך לא בהכרח מספיק. דרך נוספת שהיא לדעתנו המומלץ ביותר היא ביצוע של קורס מנעולן אישי – אשר מאפשר עבודה אחד לאחד עם אדם מקצועי (ככל שמוצאים כזה) – רצוי עם ניסיון של לפחות 10 שנים בתחום. באופן זה אנחנו נצמדים אל אותו מומחה ולומדים ממנו הכל – החל מהדרכים הכי טובות לפריצת מנעול, וכלה בתפיסה שלו ובפילוסופיה שלו לגבי עבודת הפורץ ודרך ניהול העסק. כמו-כן, בעבר היו גם קורסים של משרד הכלכלה / תמ"ת – אך למיטב ידיעתנו כיום מדובר בקורסים להעשרה בלבד, בהם לומדים את הנושא כמעין תחביב ולא ממש בצורה מקצועית – אבל שווה לבדוק עם משרדי הממשלה אם ישנם קורסים מסובסדים.

2) אין תחליף לעבודה מעשית פיזית:
בתחום שלנו אין שום תחליף על עבודת כפיים מאומצת, משחק עם הידיים, והרבה יזע. אבל אל חשש- התחילו בקטן, נסו לבצע פריצה של מנעול קטן בביתכם, או של דלת מחסן (רק שימו לב שלא תהרסו משהו). אל תצאו ללקוחות לפני שרכשתם די ביטחון וידע בעבודה עצמאית, הדבר יכול להיות מביך ביותר אם תמצאו את עצמכם מול לקוח לחוץ ועצבני, כשאתם לא בטוחים מה בדיוק לעשות. לכן- התחילו לעבוד בתחום רק לאחר שצברתם לפחות 10 שעות של עבודה פיזית מול מנעולים, או כמובן כשוליה (עוזר) של אדם מומחה ומקצועי אשר אתם תתלוו אליו – והוא יתן לכם לבצע פריצה, ואם תסתבכו – יכווין אתכם ויסייע לכם ללמוד את המטלות שהמקצוע דורש מכם להתמודד עימן.

3) אל תפסיקו ללמוד! למדו בכל יום משהו חדש.
סיימתם קורס? התחלתם בעבודה מסודרת בתור מנעולן בירושלים או בכל עיר אחרת? ברכותינו, אבל זה ממש לא סוף התהליך. הקפידו להמשיך לחקור וללמוד. לא רק דברים שלמדתם בקורס הם חשובים. במקצוע הזה ניתן ללמוד המון ולהתקדם עד בלי סוף – תמיד אפשר ללמוד כיצד לפרוץ רכב חדש שאינכם מכירים, או להתמודד עם כספות מתוחכמות. היעזרו ברשתות חברתיות ו Youtube בהן ניתן למצוא סרטים (בעיקר בשפה האנגלית) המפרטים ומלמדים מאוד על תהליכי הפריצה של מנגנונים שונים, וכיצד להתמודד עם בעיות מורכבות. אנשים גדולים, כגון פוליטיקאים איכותיים, מדענים ואמנים – מקפידים תמיד לומר שכל יום הם עושים מאמץ ללמוד משהו חדש, כדי לא לקפוא על השמרים ולהמשיך את ההתפתחות המקצועית והאישית שלהם. גם בתחום שלנו הדבר מאוד חשוב – שכן הטכנולוגיה לא עוצרת, ומשנה לשנה רואים פיתוחים טכנולוגים מורכבים שמשפיעים ומשנים את המקצוע שלנו. לכן, אנחנו ממליצים לכל מי שבוחר בתחום זה להקדיש אפילו 5 דקות ביום ללמידה של משהו חדש.

4) השקיעו בשיווק – אבל יותר מכך השקיעו בלקוחות הקיימים.
תחום מנעולנות הרכב, כמו גם תחומי הפריצה האחרים הופכים לתחרותיים יותר ויותר משנה לשנה. עקב כניסתם של רבים מאוד למקצוע – תוך גידול איטי יותר.בקצב הביקוש לעבודתם של הפורצים. לפיכך, ישנה חשיבות יתרה לעבודת הפרסום והשיווק. לא בכדי פונים כיום בעלי מקצוע רבים לאפיקי פרסום מגוונים ושונים, החל מפרסום באינדקסים, בחוברות של בעלי מקצוע, בפרסום באינטרנט ובאדוורדס, וכלה בחלוקת פליירים ומגנטים. ואולם, רבים שוכחים שאחת מדרכי הפרסום האפקטיביות ביותר, ושהתגלו כמוצלחות ביותר לאורך זמן – זה פשוט לתת שירות נהדר ללקוח. אם הלקוח שלך מרוצה, אבל לא סתם חושב שקיבל תמורה סבירה לכספו – אלא באמת באמת מרוצה עד הגג – ברמה כזו שהוא ימליץ עליך לחברים ומכרים – זה שווה יותר מכל שלט חוצות ומכל דוגמנית נחשקת שתפרסם את המוצר שלך. לא רק שאותו לקוח יחזור אליך בעתיד, אלא שהשמועה תכה גלים ופתאום תקבל טלפונים מאנשים שמעולם לא פגשת, והם מעולם לא נתקלו בפרסומת שלך, אלא שהם פשוט קיבלו המלצה ושמעו שאתה מנעולן נהדר. אם גם להם תיתן שירות מעולה – מעגל הקסמים הזה רק ילך ויתרחב – באופן שיאפשר לך להמשיך ולצמוח. רק חשוב לזכור, לפני שנבלעים בגלי האופטימיות שכל זה לא יקרה אם לא תעניק באמת שירות מצויין, יוצא דופן לעומת המתחרים, וכזה שישאיר את הלקוחות שלך פעורי פה. זאת בהחלט משימה לא פשוטה ולא טריוויאלית, אבל אפשרית.

5) צאו לעבודה – לכל עבודה.
אם אתם לא עוסקים במקצוע הזה, או עוסקים בו פחות מדי זמן, תתפלאו בוודאי לשמוע שיש המון מנעולנים שפשוט לא יוצאים לעבודה. ממש כך. אין הכוונה כמובן למובטלים או לבעלי מקצוע שלא עובדים בתחום אלא במקצועות אחרים, אלא למצבים שכיחים בהם פורץ רכבים מקבל שיחה של לקוח, נניח בשכונה מרוחקת בירושלים, והוא עושה חישוב שהוצאות הדלק, והזמן לא כל-כך משתלמות לו. במקרה הטוב הוא מעביר את הלקוח אל חבר שעובד באותה שכונה בירושלים וגוזר עמלה קטנה על התהליך. במקרה הרע הוא פשוט מנתק ומפסיד לקוח. אז נכון – במצב השוק כיום, עם התחרות הרבה והניסיון של צעירים רבים לחדור לשוק יש לפעמים מחירים שאי-אפשר להתחרות בהם. כך למשל לפעמים לקוחות טוענים שקיבלו הצעה לפריצת דלת ב-120 ש"ח (שבחישוב גס רק הוצאות הנסיעה, + החומרים – יוצא שהשכר המתקבל קרוב מאוד לשכר מינימום), אך חשוב לזכור שמי שלא יוצא לעבודה מפסיד פעמיים. פעם ראשונה הוא מפסיד בכך שהוא יושב בבית או בעסק בבטלה ולא עושה כסף. פעם שניה הוא מפסיד את האפשרות ליצור קשר עם לקוח חדש, שאולי בעתיד כשיהיו לו עבודות גדולות יותר כמו פריצת דלת, או כאשר הוא יזדקק אל פורץ כספות (עבודות שעשויות להגיע עד ל-1,500 ש"ח לעבודה בודדת) הוא יתקשר אל אותו מנעולן, אשר הכיר באותה עבודה פשוטה – ויתן לו לבצע את העבודה הזו. לפיכך – ההמלצה החד-משמעית שלנו היא לצאת לכל עבודה. כמו שאומר המשפט הידוע – כל עבודה מכבדת את בעליה, והתוספת שלנו: וכל פריצה היא עסקה משתלמת.

עד כאן פירטנו 5 המלצות עיקריות שעשויות לעזור למי שנמצא בתחילת דרכו ומפלס את צעדיו הראשונים בתחום פורץ המנעולים. אנחנו במוקד המנעולנות מעניקים שירותי מנעולן בירושלים ונשמח לשמוע פידבקים על המאמר, האם השתכנעתם? האם לדעתכם יש נושאים אחרים שעולים בחשיבותם על 5 הנושאים שפורטו במאמר זה? שלחו לנו מייל או הגיבו כאן בפוסט.
 


א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ
שיחת חינם:

סניף מרכז העיר: 02-6246655
סניף צפון העיר: 050-5374022
סניף מלחה והדרום: 02-5796751
סניף פסגת זאב ומבשרת: 02-5791143
shamailocks@walla.co.il
 

 הגעה תוך 15 דקות!

א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ - 072-257-51-82 שיחת חינם

סניף מרכז העיר: 02-6246655   |  סניף צפון העיר: 050-5374022   ||  סניף מלחה והדרום: 02-5796751   |   סניף פסגת זאב ומבשרת: 02-5791143   |   shamailocks@walla.co.il