א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ
שיחת חינם:

 072-257-51-82

 הגעה תוך 15 דקות!

מנעולן בירושלים ב-2014 אתגרים והתפתחויות

משנה לשנה עולמו של המנעולן הופך מורכב ומאתגר יותר. במאמר זה נסקור את התמורות וההתפתחויות בתחום המנעולנות בשנת 2014 בפרט, וגם נזכיר כמה מהשינויים העיקריים של העשור האחרון בכלל. אם להקדים את המאוחר, המסקנה שעולה מסקירה זו הינה ללא ספק התקדמות והתחדשות מצד אחד, וגם גידול והרחבת הדרישות מהצד השני של המטבע. כלומר מצד אחד המקצוע בהחלט הפך להרבה יותר מעניין ומגוון, ומצד שני מה שנדרש מפורץ מנעולים מקצוען הוא הרבה יותר ממה שהיה מספיק בשנות ה-90 למשל.

אז מהן התמורות העיקריות שקרו בתחום שלנו?

1) טכנולוגיה להמונים:
הנושא הראשון והמרכזי ביותר הוא הטכנולוגיה להמונים. אנחנו לא מציינים סתם "טכנולוגיה" שכן טכנולוגיה הייתה קיימת עוד בשנות ה-60 שעה שהטיסו אדם לירח. מה שבאמת חשוב ומשפיע היא שהטכנולוגיה הופכת לזמינה ומיידית להמונים. כיום רבים יותר יכולים להרשות לעצמם אמצעי בטיחות משוכללים, דבר המצריך מאדם הפועל בתור מנעולן בירושלים לדעת לתפעל את כל אותם מכשירים, להכיר אותם ולדעת להשתמש ולנצל את היחודיות שלהם. אם בעבר כספת ביתית הכילה לכל היותר מנגנון דיגטלי של הקשת ספרות (מהסוג שרואים הרבה בבתי מלון), כיום הכספות החדישות מכילות אמצעים ביומטריים, אמצעים אנלוגיים ואמצעים דיגיטליים שחוברים יחד להגנה על תחולת הכספת, ומכאן שהרבה יותר קשה ומורכב להצליח בפריצה של כספת כאמור. נ.ב – למידע נוסף על פורץ כספות בירושלים הקליקו בקישור המצ"ב. בשנת 2014 המשיכו פריצות הדרך הטכנולוגיות שמאפשרות להמונים לרכוש חידושים טכנולוגיים שפעם היו מנת חלקם רק של אנשים מאוד עשירים או של ארגוני ביון כאלו ואחרים.

2) עליה במקרי השוד במדינת ישראל
בשנים האחרונות בכלל ובשנת 2014 חווינו עליה בכמות מקרי הפריצה והשוד במדינת ישראל. אין בידנו את הנתונים הרשמיים של המשטרה, אבל ממה שפורסם בעיתונות ומהתחושה הסובייקטיבית שלנו בהחלט ניתן לדבר על קו מגמה ברור של התגברות והתחזקות של גורמי הפשיעה. כתוצאה מתופעה זו יותר ויותר אזרחים מבקשים לרכוש לעצמם אמצעי מיגון, אם בחכמה של לפני מעשה הגניבה והפריצה, ואם לאחר אירוע בו הם ספגו מהלומה מגנבים. כמובן שיש כאלו שיאמרו שדבר רק מטיב אם מנעולנים – כיוון שעשוי להגדיל את פרנסתם, אך יש לזכור שהדבר גם מעמיד את בעל המקצוע בפני דילמה רצינית: מצד אחד הוא מעוניין לתת ללקוח שירות מלא שיספק מענה לכל צרכיו, מצד שני הוא מבין שכיום עם התגברות הפשיעה צריך להשקיע סכומי עתק אם רוצים למנוע כל אפשרות לפריצה או גניבה. לכן אנשים רבים במקצוע מוצאים את עצמם אובדי עצות – האם להסביר ללקוח שהוא צריך להשקיע אלפי שקלים ויותר – ולהסתכן בכך שהוא יעבור לבעל מקצוע הבא, או להציע לו הצעה סבירה וזולה – שספק רב אם תעמוד ותחזיק מעמד ביום פקודה. אצלנו במוקד, אנחנו מאמינים שכל מנעולן בירושלים שמכבד את עצמו צריך לקחת אחריות ולהסביר ללקוח את כל המשמעויות של הבחירות שלו, גם אם יש בכך סכנה של עזיבת הלקוח. אצלנו המקצועיות והאחריות הן מעל הכל.

3) שחיקת מעמד הביניים בישראל.
שנת 2014, שהיא השנה העוקבת לפריצת המחאה החברתית מסמנת עוד שלב בשחיקת מעמד הביניים הישראלי. כוח הקניה של מי שאינו עשיר יורד ונשחק, כיוון שהמשכורות יורדות או במקרה הטוב נשארות באותו גובה, בעוד שהמחירים של כל תחומי החיים רק הולכים ועולים. כמו בעלי מקצוע אחרים, גם על פורצי מנעולים הדבר משפיע באופן דרסטי – לאנשים יש פשוט פחות כסף לשלם על שירותיו של פורץ רכב בירושלים של מנעולן או של פורץ דלת בירושלים. לא מדובר בהתקמצנות חלילה, אלא שלהרבה מאוד אנשים כבר אין מספיק כסף כדי לשלם עבור השירותים הבסיסיים הללו ולגמור את החודש כמו שצריך. כתוצאה מכך כל העוסקים במלאכה נדרשו לקצץ מחירים ב-10 עד 20 אחוז לפחות, דבר שהשפיע על הרווחיות של בעלי המקצוע בעשרות אחוזים (שכן ההוצאות נשארות באותה רמה, ורק ההכנסות יורדות). בהחלט שנה פיננסית קשה לכל עם ישראל ובאופן ספציפי למי שעוסק במקצוע שלנו.

4) רב-תחומיות במקצועות המנולנות
כדי לסיים עם נקודה חיובית ועם טעם טוב ולא רק נושאים שליליים, נזכיר ששנת 2014 מביאה איתה גם הרבה התחדשות, ואפילו רב-תחומיות. בשנה זו בהחלט כבר ניתן לומר שמקצוע המנעולנות הוא מקצוע רב תחומי, שמשלב ידיעה ומקצועיות בנושאי כספות, בנושא רכבים, דלתות, ואף בנושא אבטחה מיגון וייעוץ מיגוני. אם בעבר יכולת להתהדר בכינוי "מנעולן בירושלים" אם רק ידעת לפרוץ את המנעול של השכן, כיום בהחלט נדרש ממך הרבה יותר – וזה גם דבר חיובי מאוד במובנים מסוימים, שכן הוא דורש מאיתנו להיות אנשים חושבים, ששולטים בהרבה תחומי ידע ועניין.

סיכום:
סקרנו את השינויים והתמורות העיקריים שחלו במקצוע בשנת 2014 ובשנים האחרונות באופן כללי. ראינו שמשנה לשנה הטכנולוגיה הופכת זמינה ונגישה יותר להמונים – דבר שמשפיע על אופי השירות שניתן. כמו-כן ראינו שבישראל יש קו מגמה די ברור של עליית מקרי הפשיעה, דבר שמציב דילמות לא פשוטות במפגש שבין מנעולן לבין לקוח פוטנציאלי. לאחר מכן הדגמנו כיצד שחיקת מעמד הביניים הישראלי מקשה מאוד כלכלית על בעלי מקצועות שמנסים להתפרנס בהצלחה במציאות הישראלית הלא פשוטה בכלל, ולסיום קינחנו עם מעט אופטימיות בנוגע לרב-תחומיות הנדרשת בימנו מפורץ מנעולים, ולהשפעות החיוביות שיש לדבר.
 


א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ
שיחת חינם:

סניף מרכז העיר: 02-6246655
סניף צפון העיר: 050-5374022
סניף מלחה והדרום: 02-5796751
סניף פסגת זאב ומבשרת: 02-5791143
shamailocks@walla.co.il
 

 הגעה תוך 15 דקות!

א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ - 072-257-51-82 שיחת חינם

סניף מרכז העיר: 02-6246655   |  סניף צפון העיר: 050-5374022   ||  סניף מלחה והדרום: 02-5796751   |   סניף פסגת זאב ומבשרת: 02-5791143   |   shamailocks@walla.co.il