א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ
שיחת חינם:

 072-257-51-82

 הגעה תוך 15 דקות!

10 טעויות נפוצות בבחירת מנעולן

כשמגיע הרגע בו אנחנו רוצים (או חייבים מכורך המציאות) להזמין פורץ מנעולים בירושלים מומלץ וכדאי להיזהר ולהימנע מטעויות. כדי לסייע לכם לבחור את נותן השירות המתאים והטוב ביותר עבורכם, ריכזנו כאן 10 טעויות נפוצות ושכיחות:

1) מסתכלים על המחיר בלבד:
פתגם ישן וטוב אומר: שטעמו המר של שירות גרוע נשאר זמן רב יותר אחרי שטעמו המתוק של המחיר הטוב חולף. לעיתים רבות בחיים אנחנו טועים לחשוב שהדבר היחיד שחשוב זה המחיר, ולא מבררים מהו בעצם טיב השירות שאנחנו מקבלים, אך ברור כשמש שמדובר לעיתים רבות באחיזת עיניים. כמו שלא נבחר שירות של עורך דין בעסקה חשובה רק לפי המחיר (שכן חשובה לנו מאוד התוצאה שאותו עורך דין יגיע אליה) כך בדיוק גם לא מומלץ לבחור מנעולן בירושלים אך ורק לפי המחיר – שכן אם בסופו של דבר נקבל שירות שלא ירצה אותנו – נצטרך להזמין בעל מקצוע נוסף ולשלם כפול, או לעיתים לשאת בנזק שהאדם הלא מיומן גרם לנו.

2) לא קוראים את האותיות הקטנות:
החיים בעידן המודרני לימדו אותנו שיותר חשוב מלקרוא את האותיות והמילים המודגשות במודעות הפרסומת, חשוב לדעת לקרוא את האותיות הקטנות, ואת הנושאים שנותן השירות מנסה לעיתים להחביא מאיתנו. כך גם בתחום שלנו – לעיתים רבות ניתן למצוא מבצעים יוצאי דופן כגון: "פורץ כספת, החל מ-150 ש"ח". איפה האותיות הקטנות מתחבאות כאן, או איפה בעל המקצוע יכול לתקוע לנו "הפתעה"? ההפתעה יכולה להסתתר תחת ה"החל מ-". הרי ברור שאף פורץ מקצועי שמכבד את עצמו ולמד את המקצוע לא יכול להרשות לעצמו לעמוד במחיר שכזה (בחישוב פשוט יש להוריד כמה עשרות שקלים על דלקים ונסיעות, עוד כמה עשרות שקלים על חומרים ופחת, מה שמשאיר שוב בין 100 במקרה הטוב ל-50 ש"ח בלבד במקרה הרע על עבודה שלעיתים תיקח כ-3 שעות. מכאן עולה שאם אכן העבודה הייתה מסתכמת ל-150 ש"ח בלבד היה מדובר פה בעבודה בשכר שהוא פחות משכר המינימום.

אם כן, מהו הטריק? "החל מ-". אם תבררו בוודאי תגלו שלמחיר הנ"ל יש להוסיף עוד כ-100-200 ש"ח לפריצה של כל מנגנון בכספת, ועוד סכום דומה שקשור למורכבות של הכספת, ועוד כמה מאות שקלים על השמשה מחדש של המנגנון (את זה לעיתים תשמעו רק כשאותו מנעולן נמצא בעיצומה של העבודה). ו-הופס – הגענו ל-800 או יותר ש"ח לעבודה, סכום שכבר מתקבל על הדעת.

לסיכום – חשוב מאוד לקרוא את האותיות הקטנות, ואם אין כאלו – לברר היטב עם נותן השירות לפני הזמנת העבודה על כל מרכיבי העלות וכל ההוצאות והעלויות שאתם צפויים לשאת.

3) להתקשר לבעל מקצוע מעיר אחרת:
בטח תופתעו לשמוע שכמעט 20% מהזמנות השירותים שמבוצעים באינטרנט על ידי לקוחות הם בכלל של נותן שירותים מעיר אחרת. נשמע לכם מטורף או בלתי אפשרי? תתפלאו – אבל זו המציאות. מסתבר שיש הרבה מאוד נותני שירותים שמפרסמים את עצמם כאילו שהם נותנים שירות בכל הארץ, או בערים רבות, כאשר בפועל הם רק מגלגלים את העבודה לאדם אחר באותה עיר תוך גזירת עמלה יפה. כך לדוגמא: נפוץ שבתחום הפרחים ישנם מוקדי שירות רבים בהם אתה יכול להזמין פרחים לכל מקום בארץ. ולא – לא מדובר בעשרות רשתות בפריצה ארצית, אלא כאמור שבעת קבלת ההזמנה מועברת ההזמנת הלקוח אל חנות בקרבת מקום – כאשר כל גורם גוזר את העמלה שלו.

ישאל השואל – מה רע במצב הזה? הרי אם הזמנתי שירות וקיבלתי שירות מאדם אחראי ורציני – מה הפסדתי? ובכן – חשוב להבין שיש כאן פתח לכמה בעיות. ראשית – גזירת העמלות, ככל שישנם יותר גורמים בשרשרת סביר שהמחיר יהיה גבוה יותר. שנית, אם אנחנו תושבים של העיר ירושלים ואנחנו מזמינים שירות מנעולן מאדם המתגורר בחיפה – אין לנו כל ערובה לאופי ואיכות השירות. [זו גם הסיבה שאנחנו במוקד מפנים אך ורק אל פורצי מנעולים בירושלים - כדי להבטיח שכל אדם שאנחנו מפנים אליו עבר סינון קפדני ורציני מאוד].

4) לקנות תמיד חדש ולא לנסות לתקן את הקיים:
לא אחת עומדת בפני הלקוח אפשרות לקבל החלטה – האם לקנות מוצר חדש (דלת, מנעול, כספת וכיוצא באלו) או לאפשר לבעל המקצוע לתקן את המוצר הישן, ולהחזיר אותו לפעולה. למרות שנותני שירותים רבים ינסו לעיתים רבות לשכנע את הלקוח לקנות חדש (שהרי במצב שכזה הם נדרשים לעבוד פחות ומרוויחים יותר), חשוב לדעת שבמיוחד בעסקי המנעולנות ישנם יתרונות רבים ואפשרויות רבות לחיסכון בעלויות דווקא במצבים בהם משמישים ומתקנים את הקיים. לעיתים בעלות זניחה יחסית של מאות שקלים אפשר להימנע מרכישת מוצר חדש שמחירו יעלה על 2,000 ש"ח, כלומר ניתן לסיים את האירוע עם "נזק כלכלי" של 30-40% ממה שהדבר היה עולה לנו אם היינו בוחרים לקנות חדש.

5) לנסות לתקן בכל מחיר – ולסרב להיפרד לשלום ממוצר ישן שעבר זמנו:
טעות זו מתייחסת לצידו השני של המטבע שהוצג בסעיף הקודם. כמובן שלא תמיד הדבר הנכון לעשות מבחינה כלכלית הוא להשמיש את הישן. ישנם בהחלט מצבים שעלות ההשמשה תהיה כה גבוהה (למשל במצבים בהם נדרש תיקון ארוך ומשמעותי), שבהחלט לא משתלם להשקיע בתיקון ועדיף לקנות מוצר חדש שילווה אותנו לאורך שנים רבות. ההמלצה שלנו במוקד ההיא שבמקרים בהם עלות התיקון היא מעל 2/3 מעלותו של מוצר חדש – להמליץ ללקוח לקנות חדש. במצבים בהם עלות ההשמשה היא 80% ומעלה הדבר הינו כבר כמעט חד-משמעי – ואין כמעט כל סיבה שלא לקנות מוצר חדיש.

6) התפשרות על ניסיון של בעל המקצוע:
מקובל ונפוץ הדבר שנותן שירות שהוא חדש במקצוע, ורוצה לבסס את שמו ומעמדו, מציע בתחילת דרכו מחירים נמוכים מאוד אשר "שוברים את השוק". לעיתים רבות הדבר מבורך ומביא לתחרות בריאה בענף, אך יש לשים לב שבחירה של מנעולן בירושלים שהוא חסר ניסיון עלולה לעלות לנו ביוקר רב. ראשית: בזבוז זמן ושעות עבודה שלנו – שהרי אם במקום לסיים את הטיפול בשעתיים, אותו מתלמד יסיים את הטיפול ב-4 שעות – נמצא שבזבזנו לריק שעתיים של עבודה של הלקוח – והרי באותם שעתיים הוא יכל להרוויח יותר כסף ממה שחסך בכל שהזמין מתלמד. בנוסף, אם מדובר באדם חסר ניסיון ואחריות הדבר עשוי לעלות לכדי נזק של ממש לרכוש שלנו, שעליו לא נקבל כלל פיצוי. מכל אלו ברור כי לא מומולץ כלל להתפשר על הניסיון של האדם ממנו אנו מזמינים שירותים. [נ.ב - על הניסיון שלנו בשוק אתם מזמנים לקרוא כאן].

7) להאמין לכל מיני "הסמכות" בדויות.
במקצועות שונים נהוגות הסמכות ותעודות מסוגים שונים. כך, כרואה חשבון יכול לעסוק רק מי שהוסמך לכך וקיבל רישיון מטעם מועצת רואי חשבון, וכעורך דין יכול לעסוק רק מי שמחזיק ברישיון ועמד בתנאים של לשכת עורכי הדין. בניגוד למקצועות חופשיים אלו, ישנם גם מקצועות בהם ההסמכה היא פחות ברורה ושאין להם למעשה חסמים סטטוטוריים לצורך כניסה למקצוע. כך הדבר במקצוע פורץ המנעולים. למעשה, ניתן כיום לעסוק במקצוע בלי שום צורך בלמידה אקדמאית או פורמאלית אחרת, ומספיק אישור של משטרת ישראל.
אם כך הדבר – כיצד ניתן להסביר את התופעה שרבים מאוד מתהדרים בתואר "מנעולן מוסמך" – מי בדיוק הסמיך כאן את מי? מסתבר שישנם מספר מוסדות פרטיים בארץ שמלבד העובדה שהם מלמדים ומכשירים אנשים חדשים לכניסה למקצוע, הם גם מספקים להם תעודות "הסמכה". חשוב מאוד להבין שלתעודות אלו אין בהכרח ערך רב, ובכל אופן שאין בהכרח הבדל בין מי ש"הוסמך" על ידי מוסדות פרטיים אלו לבין מי שלא הוסמך. אדרבא. כנראה שאלו שלא "הוסמכו" הם כאלו שנמצאים בשוק מספיק זמן, ולא נדרשו לאותם קורסים אשר צצו בשנים האחרונות (שכן הם היו כאן קודם).

8) להזמין שירותי מנעולן בירושלים בלילה.
מי מאיתנו אוהב לעבוד בלילה? כנראה שאף אחד, או בכל אופן אחוז בודד ושולי מהאוכלוסייה. לכן, כמו כל מנגנון שמושפע מהיצע וביקוש – הזמנת שירותי פריצה בלילה עולה הרבה יותר מהזמנת אותו שירות בדיוק בשעות היום. לא מדובר בחמדנות חלילה, אלא בתשלום פרמיית היעדר-שינה. כלומר – אנחנו בעצם מפצים במובן מסוים את נותן השירות על כך שנאלץ לקום לעזרתנו ולסייע לנו לבצע פריצת דלת בירושלים או כל שירות אחר בשעת לילה מאוחרת, במקום לישון ולנוח.
לכן, כל אימת שהדבר מתאפשר מומלץ מאוד להמתין עם הזמנת השירות לשעות האור והבוקר (ועדיף כמובן אחרי השעה 7:00). את הזמנת השירות לשעות הלילה מומלץ להשאיר למקרים דחופים ביותר (למשל מצבי חירום אמיתיים, או במצבים בהם נתקעתם מחוץ לדירה ואין לכם מקום לינה חלופי). תופתעו לגלות שבשעות היום תקבלו מחיר המוזל בעשרות אחוזים ביחס למחיר שהייתם משלמים על אותה עבודה בדיוק בשעות הקטנות של הלילה.

9) לפחד מטכנולוגיה:
בימנו לטכנולוגיה יש ערך חיובי רב, אם יודעים לנצל אותה כמו שצריך. בדומה לתחומים רבים אחרים, גם אל תחום המנעולנות נכנסה הטכנולוגיה בסערה: וכיום ניתן למצוא שימוש באמצעים מתוחכמים לצורך פעולות רבות כגון פריצת כספות, התקנת מערכות אבטחה וצילום מתקדמות (בין היתר נעשה שימוש בגלאי חום, גלאי תנועה, גלאי נפח ועוד). טעות נפוצה ושכיחה הינה חשש לא מוסבר מטכנולוגיה, אשר מביא לקוחות להעדיף את הפתרון הישן והמוכר לצרכים שלהם (למשל התקנת סורגי ברזל), על פני שימוש בטכנולוגיה באופן שימקסם את הביטחון שלהם (למשל על-ידי התקנת גלאי נפח ותנועה מחוץ לחלונות ביתם). חשוב להבין שבמאה ה-21 גם הגנבים נהיו מתוחכמים יותר, ולכן מי שרוצה להגן על ביתו בצורה הטובה ביותר חייב להיות עם ראש פתוח גם לקידמה ולטכנולוגיה.

10) להזמין שירותי מנעולן בירושלים שלא ממוקד המנעולנות:
זו טעות קשה :-) , שאנחנו מקווים שתהפוך לפחות ופחות שכיחה עם השנים – אנשים שמזמינים שירותים מאחרים ולא מאיתנו. כמובן שהדבר נאמר בהומור, שכן ישנם אנשי מקצוע איכותיים רבים בעיר, אך אנחנו שואפים לתת את השירות הטוב והאיכותי ביותר – ולכן מקווים להגדיל עת עת את נתח השוק שלנו – ולקבל כמה שיותר לקוחות, שיעשו את הבחירה הנכונה ויתקשרו אלינו למוקד.
 


א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ
שיחת חינם:

סניף מרכז העיר: 02-6246655
סניף צפון העיר: 050-5374022
סניף מלחה והדרום: 02-5796751
סניף פסגת זאב ומבשרת: 02-5791143
shamailocks@walla.co.il
 

 הגעה תוך 15 דקות!

א.א.א. מנעולי שמאי בע"מ - 072-257-51-82 שיחת חינם

סניף מרכז העיר: 02-6246655   |  סניף צפון העיר: 050-5374022   ||  סניף מלחה והדרום: 02-5796751   |   סניף פסגת זאב ומבשרת: 02-5791143   |   shamailocks@walla.co.il